Latvijas Reģionu apvienība pārtapusi partijā

No apvienibas pārtop partijā – LRA dibināšanas kongress.

Partiju apvienība “Latvijas Reģionu apvienība” šodien dibināšanas kongresā, iesaistīto partiju amatpersonām parakstot reorganizācijas dokumentus un klātesošajiem nobalsojot par šo jautājumu, pārtapa partijā “Latvijas Reģionu apvienība” (LRA).

Līdz šim apvienībā ietilpstošās partijas “Ogres novadam” un “Reģionu alianse” kļuvušas par vienu, bet “Vidzemes partija” un apvienībā ietilpstošās biedrības paliek tās sadarbības partneri, ko puses apliecināja, parakstot reorganizācijas dokumentus. Jaunā politiskā spēka līderis ir Edvards Smiltēns, kas ar otro kārtas numuru kandidē Rīgas domes vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības kopīgā saraksta. Latvijas Reģionu apvienības biedri vada vairākas pašvaldības, arī Liepājas pilsētu un Ādažus.

LRA kā partijai nepievienosies, taču kā partijas sadarbības partneri paliks Vidzemes partija, kā arī biedrības “Liepājnieki”, “Latgales spēks” un “Sabiedrība centriskai politikai”, kuru pārstāvji šodien piedalījās un teica atbalsta uzrunas dibināšanas sanāksmē.

“Mēs nedzīvojam lozungos, mēs esam saistīti ar saimniecību. Es domāju, ka šis ir ļoti labs pamats vispār visai nācijai konsolidēties un iet uz priekšu, aizstāvēt savas intereses. Tā ir tā niša, uz ko ir šobrīd jāstrādā,” teica LRA pārstāvis, Ādažu novada domes priekšsēdētājs  Māris Sprindžuks.

“Mēs, pašvaldību vadītāji, ar savu pieredzi un darbu jūtamies mierīgi un droši savās pašvaldībās, taču ar to nepietiek, jo mēs redzam, kas notiek nacionālajā politikā. Ir ļoti daudz reformu, un netiek ņemtas vērā mūsu iedzīvotāju domas un vēlmes. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc ir jāiet politikā,” uzsvēra LRA pārstāvis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Kā ziņots, politiskā spēka līderis Edvards Smiltēns šodien dibināšanas kongresā pauda: LRA ir īstais laiks pārtapt par partiju, lai politiskais spēks kļūtu stiprāks, ietekmīgāks un jaudīgāks.

Lai varētu izveidot partiju, apvienība LRA ir nogājusi garu ceļu, akcentēja politiķis, uzsverot, ka partijas dibināšana nav nedz sociālo tīklu kādas revolūcijas projekts, tāpat aiz politiskā spēka nestāv “naudas maisi”. Smiltēns norādīja, ka apvienība sākotnēji veidojusies, apvienojoties savu novadu patriotiem, pēc tam kļūstot par reģionāliem spēkiem, kas tālāk “apauga” ar sadarbības partneriem.

Politiķis norādīja, ka, lai gan būtu moderni saukties par “jauno” LRA, politiskais spēks neizliksies par to, kas nav. Reizē Latvijas Reģionu apvienība ieiet kvalitatīvi jaunā izaugsmes posmā, uzsvēra Smiltēns. Viņš skaidroja, ka līdzšinējam formātam bija sasniegts maksimums, jo interesenti, kuri vēlējās līdzdarboties, nevarēja iestāties partijā, kas tagad mainīsies.

Smiltēns norādīja, ka partijas institūcijas būs dome, valde un reģionālās nodaļas, kuras plānots veidot visos Latvijas novados. Viņš skaidroja, ka partiju bija plānots dibināt agrāk, bet to iekavēja Covid-19 izplatība, un tagad tiek izmantota iespēja sanākt uz dibināšanas sanāksmi, kamēr ir “trausls pamiers cīņā ar pandēmiju”.

Avots: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvijas-regionu-apvieniba-partapusi-partija.a371430/ 

LRA un NA kopā startē Rīgas domes vēlēšanās

LRA/NA piesaka sevi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.