Jaunumi

APVIENOTAIS SARAKSTS NR.18 – IR IZVĒLE!

Karš Ukrainā, enerģētikas un cenu krīze. Vai droši izkuģosim šo vētru un liksim pamatus gudrai Latvijas attīstībai?
Valdības partijas ar savu tuvredzīgo un aroganto pieeju jau pierādījušas, ka šajos laikos uz tām paļauties nevar. Latvija atpaliek visās jomās.
Lai pārvarētu stagnāciju un neļautu pie varas nonākt populistiem, kā arī lai domājošiem, racionāliem cilvēkiem būtu izvēle, esam likuši spēkus kopā un izveidojuši Apvienoto Sarakstu.
Te var iepazīties ar mūsu kopīgo komandu un 4000 zīmju programmu:

4000 zīmju PROGRAMMA

Šis ir vispārējas mobilizēšanās laiks. Kā Ukraina mobilizējas, lai aizstāvētu savu dzimteni, tā arī Latvijā nepieciešama mobilizēšanās, lai savu valsti stiprinātu militāri, ekonomiski, politiski un arī morāli. Šis ir laiks, kad neviens nevar palikt malā, jo tas var nozīmēt valstiskuma zaudēšanu.

Tāpēc Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija un arhitekta un uzņēmēja Ulda Pīlēna aicināti bezpartejiski profesionāļi izveidojuši APVIENOTO SARAKSTU, pulcējot kompetentus, enerģiskus, profesionālus un patriotiskus cilvēkus.

Mums rūp Latvijas valsts pastāvēšana un nākotne. Protam pieņemt atbildīgus lēmumus. Savas zināšanas, pieredzi un prasmes ieguldīsim valsts stiprināšanā. Piedāvāsim racionālu, izsvērtu, bet vērtībās balstītu tālredzīgu politiku. Jo mēs mīlam savu zemi un gribam, lai brīvā un plaukstošā Latvijā varētu dzīvot mūsu nākamās paaudzes.

Mūsu prioritātes ir: drošība, efektīva valsts pārvalde un augoša, zaļa ekonomika.

Svarīgi, lai cilvēkiem ir darbs un finansiāla stabilitāte, labas sociālās garantijas, nevis jālūdz pabalsti. Jo būs spēcīgāka ekonomika, jo labāk darbosies solidaritātes princips: stiprie palīdz vājākiem.

Esam par tālredzīgiem lēmumiem valsts pārvaldē. Sabiedrība nevis jābiedē ar dārdzību nākamajā ziemā, bet gan savlaicīgi un izlēmīgi jārīkojas, lai samazinātu augstās inflācijas kaitējumu. Ja ir inflācija, biežāk jāindeksē pensijas. Sadarbībā ar nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām mēs risināsim sociālās drošības jautājumus.

Atjaunosim pašvaldību dialogu ar valdību. Rīgas un reģionu politikā jāievēro princips: līdzsvarota attīstība visā valstī. Tam jāpakārto valsts un pašvaldību pakalpojumi, novēršot apdzīvotības samazināšanos laukos.

Jāapzinās, ka finansējuma palielināšana izglītībai un zinātnei ir investīcijas valsts izaugsmei. Ir jāveicina visas sabiedrības izglītotība, dodot iespēju izaugsmei arī no centriem attālākos reģionos dzīvojošiem talantiem. Īpaša uzmanība – eksaktajiem mācību priekšmetiem.

Veselības aprūpē – cīņa pret vienu vīrusu nedrīkst paralizēt citu slimību savlaicīgu diagnosticēšanu un ārstēšanu.

Ir jāpārtrauc pašmērķīga reformēšanas politika – kā redzam, tas rada vien haosu, daudzas reformas nesasniedz mērķi, pat noved pie sliktām sekām. Ja pieļautas kļūdas, tās jāatzīst un jālabo, nekaitējot tam, kas labs.

Jāatjauno ticība tam, ka sabiedrība spēj ietekmēt procesus valstī. Samazināms referendumu ierosināšanas slieksnis. Ieviesīsim jaukto vēlēšanu sistēmu, kurā deputāti būs tieši atbildīgi savu apgabalu vēlētāju priekšā un beidzot dosim iespēju atsaukt negodprātīgos vai nekompetentos.

Visaptverošās valsts aizsardzības ietvaros izveidotas militārās spējas ļaus Latvijai kļūt par spēcīgāko aizsardzības posmu Baltijas reģionā, liekot uzsvaru uz Sauszemes spēku, Zemessardzes attīstību un rezerves karavīru apmācību. Jāattīsta spēcīga vietējā militārā industrija, jāstiprina iekšējā drošība un civilās aizsardzības sistēma.

Ārpolitikā – ciešāka sadarbība ar ES austrumu robežas valstīm, Ziemeļvalstīm un Lielbritāniju. NATO klātbūtnes stiprināšana reģionā.

Svarīga ir vides aizsardzības intereses respektējoša, līdzsvarota, ilgtspējīga ekonomikas attīstība. Uz atjaunojamiem un atkārtoti izmantojamiem resursiem balstīta enerģētika. Prioritāra ir vietējo resursu izmantošana, samazinot ar transportēšanu saistīto vides piesārņojumu.

Mēs vēlamies, lai Latvija ir pašpietiekama valsts, kuras preču un pakalpojumu eksports apsteidz importu, kur ir pieaugošs izglītotu iedzīvotāju īpatsvars, visi prot un ikdienā lieto valsts valodu. Mēs vēlamies, lai Latvijā ir augsta nodarbinātība, pozitīva demogrāfija un lai iedzīvotājiem ir patriotiska attieksme pret savu valsti.

APVIENOTAIS SARAKSTS NR.18, jā tā IR IZVĒLE!
https://www.apvienotaissaraksts.lv/

Izveidota Latvijas Reģionu Apvienības Valmieras nodaļa

Šā gada 11. martā Valmierā uz Latvijas Reģionu Apvienības Valmieras nodaļas dibināšanas sapulci sanāca kopā Valmieras pilsētas un novada Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) biedri un atbalstītāji. Nodaļas dibināšanā piedalījās LRA valdes priekšsēdētājs, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un LRA domes priekšsēdētājs, vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks. Par nodaļas vadītāju tika izvirzīts un apstiprināts Ringolds […]

Jaunatnes organizācijas kopsapulce

Šā gada 4. martā notikušajā Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) Jaunatnes organizācijas (JO) kopsapulcē delegāti atbalstīja izmaiņas LRA JO nolikumā, saplānoja 2023. gada LRA JO aktivitātes, tajā skaitā LRA JO “LRA JO Vasaras Akadēmija 2023”, kā arī ievēlēja jaunu vadību. Par LRA JO valdes priekšsēdētāju ievēlēts Dāvis Melnalksnis, bet valdes priekšsēdētaja vietnieku – Rūdolfs Kudļa. Par […]