Jaunumi

Biedrība “Liepājnieki” izvirza līderi

Biedrība “Liepājnieki” izvirza līderi, noskaidro kandidātus un apstiprina programmu.

Biedrības “Liepājnieki” kopsapulce, kas notika 23.martā attālināti platformā “Zoom”, jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām vienbalsīgi izvirzīja pirmo numuru, noskaidroja pārējos saraksta kandidātus un apstiprināja programmu. Vēlēšanās biedrības kandidāti startēs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

“Liepājnieki” kā saraksta līderi izvirzīja un pilnīgu uzticības mandātu piešķīra Jānim Vilnītim, kurš jau divus gadus ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs. Otrs sarakstā ir Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, tālāk seko Liepājas domes deputāts, uzņēmējs un aktīvs sportiskā dzīvesveida piekritējs Modris Šveiduks, Liepājas domes deputāte, AS “Lauma Lingerie” valdes priekšsēdētaja Linda Matisone, piekto kārtas numuru ieņem SIA “Kurzemes Biznesa inkubators” valdes priekšsēdētājs un jauno uzņēmēju ideju atbalsta virzītājs Salvis Roga, bet sesto Liepājas domes deputāts un Liepājas 15.vidusskolas direktors Gints Ročāns.

Biedrības “Liepājnieki” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis: “Esmu patiesi gandarīts par jauno cilvēku, liepājnieku un nu jau arī biedrības biedru gatavību mērot tālāko ceļu kopā. Ir svarīgi, ka līdzās esošie cilvēki ar savām ambīcijām, mērķiem, pieredzi un profesionalitāti pievienojas esošajai komandai, lai kopīgi sadarbotos un kāpinātu jaudu Liepājai. Numurs, ar kuru kandidāti piedalās vēlēšanās, šobrīd ir tikai kārtas skaitlis. Kandidātu darbi, ieguldītā enerģija un degsme par Liepājas attīstību ir atslēgas kombinācija, kas uzrunās liepājniekus pašvaldību vēlēšanās izdarīt izvēli par labu šiem cilvēkiem.”

Ar septīto kārtas numuru kandidēs uzņēmējs, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis Juris Burņevskis, tālākos kārtas skaitļus sarakstā ieņem traumatologs, ortopēds, mugurkaula ķirurgs Agris Mertens, Atkarību profilakses centra vadītāja Madara Lapsa, Jaunsardzes centra 1.novada nodaļas jaunsargu instruktors Varis Jansons, uzņēmuma “Caljan Rite-Hite Latvia” projektu vadītājs Kristaps Žimants, kikbokseris Kristaps Zīle, sporta kluba “CF Liepāja” treneris, SIA “Drošības biroja” apsardzes dienesta vadītāja vietnieks Salvis Kovaļevksis, Liepājas Universitātes profesors, pedagoģijas doktors un Liepājas 7.vidusskolas direktors Pāvels Jurs, nevalstisko organizāciju pārstāve, biedrības “Latvijas pirmās palīdzības vienība” valdes priekšsēdētāja Inita Bišofa, Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Olevs Zutis, Liepājas jauno tramvaju vadītājs un skolotājs Mārtiņš Ķesteris, bet sarakstu noslēdz Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas fizikas skolotājs un gids Kristers Krafts.

Biedrības “Liepājnieki” valdes loceklis Atis Deksnis: “Liepāja ir mūsu mājas, mēs vēlamies redzēt kā tā attīstās, aug un kļūst arvien mūsdienīgāka, saglabājot pilsētas vēsturiskās vērtības. Jaunais biedrības kandidātu sastāvs ir tāds, kas spēs Liepājā ar darbiem attīstīt un pārstāvēt visas jomas – sabiedrības intereses, veselību, izglītību, vidi, sociālo jomu, sportu, kultūru, uzņēmējdarbību, aizsardzību un pilsētas infrastruktūru. Taču vissvarīgākais šajā kopdarbā ir saglabāt nemainīgo fokusu liepājnieku labklājības veicināšanai un pilsētas jaudīgai attīstībai. ”

Biedrība “Liepājnieki” šajās vēlēšanās startēs ar saukli “Kāpini jaudu Liepājai!”.

Kā norāda biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, tad divu gadu laikā ir paveikta virkne liepājniekiem nozīmīgu darbu un arī iesākto projektu ir daudz. Taču, lai Liepāja kļūtu vēl mūsdienīgāka, vienlaicīgi saglabājot tradīcijas un tikai Liepājai raksturīgo šarmu, tai ir jāturpina kāpināt jaudu it visās nozarēs. Šī brīža laiks prasa būt nemitīgā kustībā, nepārtraukti pilnveidoties un augt. “Liepājnieku” pamatvērtība ir cilvēks. Cilvēka drošība, izaugsme un labsajūta arī turpmāk būs priekšnoteikums katrai mūsu rīcībai un veikumam. Bet darbā būtiska loma būs spējai sadarboties. Konstruktīvs un argumentēts dialogs, savstarpēja ideju apmaiņa, profesionāļu un ekspertu viedokļu uzklausīšana, nevis uzspiesta un agresīva vadības deleģētu uzdevumu izpilde. Šajos divos gados esmu pilnībā guvis pārliecību, ka pašvaldībā un Liepājā kopumā ir daudz profesionāli, cienījami un inteliģenti eksperti, kuros ir vērts ieklausīties, lai pieņemtu labāko lēmumu Liepājas un visu liepājnieku labā.

Biedrības biedri ir apstiprinājuši vēlēšanu programmu, kā arī izvirzījuši būtiskākos TOP 6 mērķus.

Tajos ietilpst – izveidot mācību ekselences centru K.Ukstiņa ielā, kas sekmētu zināšanu un prasmju attīstību no pirmskolas izglītības līdz mūžizglītībai. Sakārtot bijušo “Liepājas Metalurgs” teritoriju, veidojot to par mūsdienīgu industriālo parku ar publiski pieejamu koplietošanas infrastruktūru, piemēram, veloceliņiem. Attīstīt pašvaldības dzīvojamo fondu – veicinot ekonomiskās klases īres dzīvokļu pieejamību iedzīvotājiem. Izveidot grantēto ielu asfaltēšanas un bruģēšanas sistemātisku plānu, to realizēt. Izveidot satiksmes pārvadu pār dzelzceļa sliedēm, savienojot Jaunliepāju un Ziemeļu priekšpilsētu. Iegūt titulu “Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”, tā ietvaros izveidot modernu, multifunkcionālu un zaļā dzīvesveida principiem atbilstošu kultūras centru, kas iekļauj mūsdienīgu bibliotēku, koprades telpas, plašas semināru un izstāžu iespējas.

Jānis Vilnītis: “Liepāja ir arī vērtību, tradīciju, taisnīguma, drosmes un izcilības mājvieta. Mūsu apņēmība ietver radīt tādus apstākļus, lai Liepāja – no vismazākā līdz dzīves pieredzējušākajam liepājniekam – ir un būtu pilsēta, kas rūpējas, atbalsta un iedvesmo. Biedrība “Liepājnieki” turpinās strādāt un kāpināt jaudu it visā, lai Liepāja tās iedzīvotājiem ir sirdspilsēta šodien, rīt un vienmēr.”

 

Latvijas Reģionu Apvienības ikgadējais kongress

Sestdien, 18. maijā, norisinājās „Latvijas Reģionu Apvienības” (LRA) ikgadējais kongress, pulcējot partijas biedrus un atbalstītājus no visas Latvijas. Šogad tam bija skaidrs un fokusēts vēstījums – Latvijas drošība. Militāra, ekonomiska un pilsoniska. Caur šādu prizmu tika vērtētas un piedāvātas tās idejas un risinājumi, pie kuriem rūpīgi strādājuši nozaru politiku darba grupās apvienojušies LRA biedri. Drošība […]

Latvijas Reģionu Apvienības 5.kongresā spriedīs par Latvijas drošību

Sestdien, 18. maijā, notiks Latvijas Reģionu Apvienības 5.kongress. Tajā partijas biedri un atbalstītāji spriedīs par priekšlikumiem Latvijas militārās, ekonomiskās un pilsoniskās drošības stiprināšanai un iezīmēs rīcības plānus to realizācijai. Kongress notiks 18. maijā konferenču centrā “ATTA Centre” Krasta ielā 60, Rīgā. Aicinām masu mediju pārstāvjus piedalīties Latvijas Reģionu Apvienības kongresā. Kongresa sākums pulksten 10.00, reģistrācija […]