Jaunumi

Jauniešiem deg acis par iesaisti politikā!

Autors: Kārlis Komarovskis, LRA biedrs, JO pārstāvis.
Foto: Reinis Inkens, Saeima.

Aprīļa sākumā Saeimā un Apvienotais Saraksts frakcijā viesojās jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām – Rīgas, Salacgrīvas, Saldus, Kuldīgas, Cēsīm un Jūrmalas. Kopumā 15 dažādi jaunieši, no kuriem trīs jau iesnieguši savas iniciatīvas Jauniešu Saeimā, varēja aplūkot Latvijas parlamenta ēka un diskutēt ar pieredzējušiem politiķiem.

Lai stiprinātu LRA Jaunatnes organizāciju, kas izvirzīta kā viena no partijas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna prioritātēm, jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām tika aicināti uz Saeimu. Vizītes pirmajā daļā ciemiņi devās ekskursijā pa Saeimas ēku, kā arī aktīvi uzdeva jautājumus. Visvairāk jauniešiem interesēja Saeimas sēžu norise, deputātu pienākumi, ikdienas grafiks un dažādi interesanti, kā arī sadzīviski, atgadījumi.

Tikšanās otrajā daļā jauniešiem tika dota iespēja ielūkoties Saeimas priekšsēdētāja E. Smiltēna  kabinetā, dāvinājumu skapī un uzzināt par politiķa saspringto darba kārtību. Tālāk jaunieši tika aicināti uz ēku Jēkaba ielas otrajā pusē, kuru par mājvietu sauc Saeimas frakcijas. Laiku sarunai ar jauniešiem veltīja divi LRA pārstāvji – Edvards Smiltēns un deputāts Juris Viļums, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs.

E.Smiltēns un J.Viļums nepiespiestā atmosfērā pastāstīja, kā dzīves līkloči aizveduši līdz deputāta arodam, iezīmēja izaicinājumus un ieguvumus politiskajā vidē, kā arī atbildēja uz plašu jautājumu klāstu. Sākot ar jautājumiem par mājdzīvnieku un to labturības likumu, beidzot ar situāciju Valsts ieņēmumu dienestā un smagnējo nodokļu sistēmu. Tāpat E.Smiltēns iedrošināja jauniešus pievienoties LRA Jaunatnes organizācijai, uzsverot, ka tā būs neatsverama pieredze un iespēja iegūt draugus visam mūžam.

Uz īsu brīdi diskusijai pievienojās arī Latvijas Zaļās partijas deputāts Edgars Tavars. Politiķis uzdeva jautājumu par saltu un veipu, un to izplatību izglītības iestādēs. Jaunieši atzina, ka tā ir liela problēma, jo tikai dažu minūšu laikā, izmantojot dažādus “Telegram” un “WhatsApp” grupas un kanālus, jebkurš skolnieks var iegūt visdažādākās vieglās narkotikas.

Saturīgā un jautājumiem bagātā diskusija ilga aptuveni pusotru stundu un noslēgumā jaunieši nofotografējās ar E. Smiltēnu un nofilmēja kopīgu “Tik-Tok” video.

Latvijas Reģionu Apvienības ikgadējais kongress

Sestdien, 18. maijā, norisinājās „Latvijas Reģionu Apvienības” (LRA) ikgadējais kongress, pulcējot partijas biedrus un atbalstītājus no visas Latvijas. Šogad tam bija skaidrs un fokusēts vēstījums – Latvijas drošība. Militāra, ekonomiska un pilsoniska. Caur šādu prizmu tika vērtētas un piedāvātas tās idejas un risinājumi, pie kuriem rūpīgi strādājuši nozaru politiku darba grupās apvienojušies LRA biedri. Drošība […]

Latvijas Reģionu Apvienības 5.kongresā spriedīs par Latvijas drošību

Sestdien, 18. maijā, notiks Latvijas Reģionu Apvienības 5.kongress. Tajā partijas biedri un atbalstītāji spriedīs par priekšlikumiem Latvijas militārās, ekonomiskās un pilsoniskās drošības stiprināšanai un iezīmēs rīcības plānus to realizācijai. Kongress notiks 18. maijā konferenču centrā “ATTA Centre” Krasta ielā 60, Rīgā. Aicinām masu mediju pārstāvjus piedalīties Latvijas Reģionu Apvienības kongresā. Kongresa sākums pulksten 10.00, reģistrācija […]