Jaunumi

Jauniešiem deg acis par iesaisti politikā!

Autors: Kārlis Komarovskis, LRA biedrs, JO pārstāvis.
Foto: Reinis Inkens, Saeima.

Aprīļa sākumā Saeimā un Apvienotais Saraksts frakcijā viesojās jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām – Rīgas, Salacgrīvas, Saldus, Kuldīgas, Cēsīm un Jūrmalas. Kopumā 15 dažādi jaunieši, no kuriem trīs jau iesnieguši savas iniciatīvas Jauniešu Saeimā, varēja aplūkot Latvijas parlamenta ēka un diskutēt ar pieredzējušiem politiķiem.

Lai stiprinātu LRA Jaunatnes organizāciju, kas izvirzīta kā viena no partijas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna prioritātēm, jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām tika aicināti uz Saeimu. Vizītes pirmajā daļā ciemiņi devās ekskursijā pa Saeimas ēku, kā arī aktīvi uzdeva jautājumus. Visvairāk jauniešiem interesēja Saeimas sēžu norise, deputātu pienākumi, ikdienas grafiks un dažādi interesanti, kā arī sadzīviski, atgadījumi.

Tikšanās otrajā daļā jauniešiem tika dota iespēja ielūkoties Saeimas priekšsēdētāja E. Smiltēna  kabinetā, dāvinājumu skapī un uzzināt par politiķa saspringto darba kārtību. Tālāk jaunieši tika aicināti uz ēku Jēkaba ielas otrajā pusē, kuru par mājvietu sauc Saeimas frakcijas. Laiku sarunai ar jauniešiem veltīja divi LRA pārstāvji – Edvards Smiltēns un deputāts Juris Viļums, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs.

E.Smiltēns un J.Viļums nepiespiestā atmosfērā pastāstīja, kā dzīves līkloči aizveduši līdz deputāta arodam, iezīmēja izaicinājumus un ieguvumus politiskajā vidē, kā arī atbildēja uz plašu jautājumu klāstu. Sākot ar jautājumiem par mājdzīvnieku un to labturības likumu, beidzot ar situāciju Valsts ieņēmumu dienestā un smagnējo nodokļu sistēmu. Tāpat E.Smiltēns iedrošināja jauniešus pievienoties LRA Jaunatnes organizācijai, uzsverot, ka tā būs neatsverama pieredze un iespēja iegūt draugus visam mūžam.

Uz īsu brīdi diskusijai pievienojās arī Latvijas Zaļās partijas deputāts Edgars Tavars. Politiķis uzdeva jautājumu par saltu un veipu, un to izplatību izglītības iestādēs. Jaunieši atzina, ka tā ir liela problēma, jo tikai dažu minūšu laikā, izmantojot dažādus “Telegram” un “WhatsApp” grupas un kanālus, jebkurš skolnieks var iegūt visdažādākās vieglās narkotikas.

Saturīgā un jautājumiem bagātā diskusija ilga aptuveni pusotru stundu un noslēgumā jaunieši nofotografējās ar E. Smiltēnu un nofilmēja kopīgu “Tik-Tok” video.

Rēzeknē atklāts kopīgs politisko spēku birojs

Politiskie spēki Latvijas Reģionu Apvienība, Latvijas Zaļā partija, Nacionālā apvienība, Jaunā Vienotība, Progresīvie un Jaunā konservatīvā partija Rēzeknē 09.02.2024. atklāj kopīgu biroju, ar mērķi veicināt katra rēzeknieša iesaisti pilsētas pilsoniskajās aktivitātēs. Edvards Smiltēns: “Apvienotais partiju birojs “Rēzeknei byut” ir netālu no spilgtākā Rēzeknes simbola – Latgales Māras pieminekļa, kas uzstādīts par godu Brīvības cīņās kritušajiem […]

Nodibināta Rēzeknes reģionālā nodaļa

Šī gada 26. janvārī Rēzeknē viesojās Latvijas Reģionu Apvienības valdes priekšsēdētājs, 14. Saeimas sekretārs Edvards Smiltēns, LRA valdes loceklis, Saeimas deputāts Juris Viļums un LRA valdes locekle, LRA domes priekšsēdētāja Agnese Geduševa. Tika nodibināta LRA Rēzeknes reģionālā nodaļa, kura apvieno LRA biedrus un atbalstītājus no Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada, lai kopīgiem spēkiem iestātos par […]