Jaunumi

Jauniešiem deg acis par iesaisti politikā!

Autors: Kārlis Komarovskis, LRA biedrs, JO pārstāvis.
Foto: Reinis Inkens, Saeima.

Aprīļa sākumā Saeimā un Apvienotais Saraksts frakcijā viesojās jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām – Rīgas, Salacgrīvas, Saldus, Kuldīgas, Cēsīm un Jūrmalas. Kopumā 15 dažādi jaunieši, no kuriem trīs jau iesnieguši savas iniciatīvas Jauniešu Saeimā, varēja aplūkot Latvijas parlamenta ēka un diskutēt ar pieredzējušiem politiķiem.

Lai stiprinātu LRA Jaunatnes organizāciju, kas izvirzīta kā viena no partijas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna prioritātēm, jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām tika aicināti uz Saeimu. Vizītes pirmajā daļā ciemiņi devās ekskursijā pa Saeimas ēku, kā arī aktīvi uzdeva jautājumus. Visvairāk jauniešiem interesēja Saeimas sēžu norise, deputātu pienākumi, ikdienas grafiks un dažādi interesanti, kā arī sadzīviski, atgadījumi.

Tikšanās otrajā daļā jauniešiem tika dota iespēja ielūkoties Saeimas priekšsēdētāja E. Smiltēna  kabinetā, dāvinājumu skapī un uzzināt par politiķa saspringto darba kārtību. Tālāk jaunieši tika aicināti uz ēku Jēkaba ielas otrajā pusē, kuru par mājvietu sauc Saeimas frakcijas. Laiku sarunai ar jauniešiem veltīja divi LRA pārstāvji – Edvards Smiltēns un deputāts Juris Viļums, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs.

E.Smiltēns un J.Viļums nepiespiestā atmosfērā pastāstīja, kā dzīves līkloči aizveduši līdz deputāta arodam, iezīmēja izaicinājumus un ieguvumus politiskajā vidē, kā arī atbildēja uz plašu jautājumu klāstu. Sākot ar jautājumiem par mājdzīvnieku un to labturības likumu, beidzot ar situāciju Valsts ieņēmumu dienestā un smagnējo nodokļu sistēmu. Tāpat E.Smiltēns iedrošināja jauniešus pievienoties LRA Jaunatnes organizācijai, uzsverot, ka tā būs neatsverama pieredze un iespēja iegūt draugus visam mūžam.

Uz īsu brīdi diskusijai pievienojās arī Latvijas Zaļās partijas deputāts Edgars Tavars. Politiķis uzdeva jautājumu par saltu un veipu, un to izplatību izglītības iestādēs. Jaunieši atzina, ka tā ir liela problēma, jo tikai dažu minūšu laikā, izmantojot dažādus “Telegram” un “WhatsApp” grupas un kanālus, jebkurš skolnieks var iegūt visdažādākās vieglās narkotikas.

Saturīgā un jautājumiem bagātā diskusija ilga aptuveni pusotru stundu un noslēgumā jaunieši nofotografējās ar E. Smiltēnu un nofilmēja kopīgu “Tik-Tok” video.

Latvijas Reģionu Apvienības IV kongress ievēl partijas vadību

Latvijas Reģionu Apvienība kongresā ievēl partijas vadību un iezīmē rīcībpolitikas virzienus. Sestdien, 3.jūnijā notikušajā LRA kongresā delegāti ievēlēja partijas valdes priekšsēdētāju, partijas domes vadītāju, valdes locekļus, kā arī ētikas un revīzijas komisiju locekļus. Par valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts Edvards Smiltēns. Domes priekšsēdētāja amatā ievēlēta Agnese Geduševa. Par valdes locekļiem ievēlēti Normunds Līcis, Romualds Ražuks, Ilze […]