Jaunumi

Madonā iesniegts LZS un LRA kopīgs saraksts

 Madonā iesniegts LZS un LRA kopīgs saraksts 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Piektdien, 26. martā, sarakstu Madonas novada pašvaldības vēlēšanu komisijā iesniedzis līdzšinējais Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs. Saraksts tapis, sadarbojoties divām politiskajām partijām, kā rezultātā iesniegts politisko partiju Latvijas Reģionu Apvienība (LRA) un LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA (LZS) kopīgs pieteikums 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Sarakstā ir 22 deputātu kandidāti, kas pārstāv dažādas profesijas un darbības jomas. Teritoriālā ziņā ir pārstāvēts gan Madonas novads, gan, pēc administratīvi teritoriālās reformas, visas jaunā novada teritorijas, iekļaujot Lubānas, Cesvaines un Ērgļu novadus. Saraksta līderis ir Agris Lungevičs, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs, LZS Madonas nodaļas vadītājs. Ar otro numuru vēlēšanās startēs Sporta un atpūtas bāzes “Smeceres sils” vadītājs Gunārs Ikaunieks, ar trešo – Tautas nama “Kalnagravas” un Amatu skolas vadītāja Valda Kļaviņa. Ar ceturto numuru vēlēšanās piedalīsies uzņēmējs un vides aktīvists Māris Olte, ar piekto – lubānietis, uzņēmējs Guntis Klikučs, sešinieku noslēdz Cesvaines novada pašvaldības izpilddirektors Uģis Fjodorovs.

Agris Lungevičs, saraksta līderis: “Izveidojot spēcīgu komandu, esam gatavi nākt klajā ar redzējumu jaunizveidojamā Madonas novada attīstībai pēc administratīvi teritoriālās reformas. Sarakstā apvienojušies profesiju pārstāvji un savas jomas speciālisti, kas gatavi dalīties ar savu pieredzi: uzņēmējdarbības, izglītības, veselības, kultūras, vides, tūrisma un sporta jomās. Viens no svarīgākajiem kritērijiem, veidojot komandu, bija apvienot cilvēkus no visiem novadiem, iekļaujot Lubānu, Ērgļus, Cesvaini, Madonas novada pagastus un Madonas pilsētu. Domāju, ka tas ir izdevies un esam izveidojuši komandu, kas jau šobrīd ir parādījusi, ka ir gatava strādāt un dalīties savā pieredzē un idejās par novada attīstībai nepieciešamo. Stiprs Madonas novads stiprai Latvijai!”

Edvards Smiltēns, LRA valdes priekšsēdētājs: “Man ir liels prieks, ka esam vienojušies par kopīgu startu 5. jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Agris Lungevičs sevi ir pierādījis kā enerģijas pilns novada vadītājs, kuram ir pa spēkam virzīt ne tikai pilsētu, bet visu novadu iepretim attīstībai. Tas vēl jo vairāk būs nepieciešams pēc novadu reformas, kad Madonas novads kļūs par vienu no teritoriāli lielākajiem novadiem Latvijā. Dibināta arī LRA Madonas nodaļa, kuras vadītājs ir kalsnavietis Gatis Teilis. Esmu pārliecināts, ka šī būs ilgtermiņa sadarbība un nesīs panākumus.”

Septītais sarakstā ir Gatis Teilis, LRA Madonas nodaļas vadītājs, LVM Kalsnavas arborētuma Informācijas centra vadītājs, astotais – Madonas slimnīcas ekonomists Vents Ikaunieks, devītā – pirmsskolas izglītības iestādes “Kastanītis” vadītāja Dace Raubiška, desmitais – Madonas novada Barkavas pagasta Īpašumu nodaļas vadītājs Aleksandrs Šrubs, 11. – Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, 12. – Madonas slimnīcas traumatologs un ortopēds Rūdolfs Preiss, 13. – Cesvaines novada domes sociālā darbiniece Ilvija Kecko, 14. – Ļaudonas pansionāta vadītāja Tatjana Kriškāne, 15. – Madonas pilsētas vidusskolas sākumskolas skolotāja Santa Šķēle, 16. – inženierzinātņu doktors, pensionārs Jānis Mārciņš, 17. – SIA “Madonas nami” valdes loceklis Igors Šapovals, 18. – Madonas novada bērnu un jauniešu ārpus-ģimenes aprūpes un atbalsta centra “Ozoli” vadītāja Sarmīte Pabērza, 19. – dzelzavietis un zemnieku saimniecības īpašnieks Jānis Lūsis, 20. – mētrienietis, uzņēmējs un sporta entuziasts Aldis Ošs, 21. – Madonas novada pašvaldības deputāts Rihards Saulītis, savukārt sarakstu noslēdz Barkavas un Ošupes pagastu pārvalžu vadītājs Aigars Šķēls.

Attēlā no kreisās puses:
Uģis Fjodorovs, Valda Kļaviņa, Māris Olte, Agris Lungevičs, Gunārs Ikaunieks, Guntis Klikučs.

Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna uzruna Latvijas Saeimas 100.dzimšanas dienā

Pirms simts gadiem mūsu priekšteči šai namā nosprauda sev mērķi – celt brīvu un demokrātisku Latviju. Un izvēlējās iet parlamentārisma ceļu. Grūtu, sarežģītu, līkumainu un stāvu, bet tomēr vienīgo pareizo ceļu. Ceļu, kas lielā mērā noteicis, kādi esam mēs, kāda ir mūsu valsts tagad un pēc simts gadiem. Valsts, kur paši varam lemt savus likteņus, […]

APVIENOTAIS SARAKSTS NR.18 – IR IZVĒLE!

Karš Ukrainā, enerģētikas un cenu krīze. Vai droši izkuģosim šo vētru un liksim pamatus gudrai Latvijas attīstībai? Valdības partijas ar savu tuvredzīgo un aroganto pieeju jau pierādījušas, ka šajos laikos uz tām paļauties nevar. Latvija atpaliek visās jomās. Lai pārvarētu stagnāciju un neļautu pie varas nonākt populistiem, kā arī lai domājošiem, racionāliem cilvēkiem būtu izvēle, […]