Saeimas deputāti

Edvards Smiltēns

Politiskā pieredze

No 2010. gada līdz 2018. gadam trīs Saeimas sasaukumos pildīja Saeimas deputāta pienākumus (10. Saeima, 11. Saeima, 12. Saeima).
Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks (2010. – 2017.)
Strādājis Saeimas Eiropas lietu komisijā un Saeimas Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (2010.-2018).
Bijis Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs (2011.-2014.).
Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs (2014.-2016.) un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks (2020. – 2022.).
Pildījis Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieka, kā arī Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” līdzpriekšsēdētāja pienākumus (2020. – 2022.).
Politiskās partijas Latvijas reģionu Apvienības valdes priekšsēdētājs, politisko partiju apvienības Apvienotais Saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija valdes līdzpriekšsēdētājs.

Motivācijas vēstījums

Mums katru dienu jāatceras, ka katram mūsu lēmumam ir sekas. Sekas, kas ietekmē katru Latvijas iedzīvotāju, fundamentālus valsts nākotnes procesus, mūsu Latvijas virzību.

Mums jāīsteno tās idejas, kas Latvijas cilvēkiem dod iespēju dzīvot panākumus gūstošā, konkurētspējīgā, taisnīgā un modernā sabiedrībā. Gudra, spēcīga, mūsdienīga, vērtības balstīta un vienota Latvija ir īpaši svarīga šodienas strauji mainīgās pasaules un globālo izaicinājumu laikā.

Mūsu pieredze liecina, ka labas idejas vienmēr atrod savu ceļu. Mēs daudzi šeit esam bijuši kā pozīcijā, tā arī opozīcijā, tāpēc zinām, cik grūti kādreiz samierināties ar ideju autorības zaudēšanu. Vienlaikus zinām, ka gandarī tas labums, ko cilvēkiem un valstij sniedz to īstenošana.

Uzsākot Latvijas parlamentārisma tradīcijas otro gadu simteni, esmu pārliecināts, ka 14.Saeima būs kvalitatīvs un profesionāls izrāviens Latvijas parlamentārisma tradīcijas izaugsmē.

Citi saeimas deputāti

Māris Sprindžuks

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Česlavs Batņa

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija

Juris Viļums

Ārlietu komisija. Ilgtspējīgas attīstības komisija.

Linda Matisone

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija

Lauris Lizbovskis

Sociālo un darba lietu komisija
Sabiedrības veselības apakškomisija