Viedokļi

Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe

Autors: Ilze Ortveina, politiskās partijas Latvijas Reģionu Apvienība valdes locekle, VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa, biedrības “Latvijas Māsu asociācija” viceprezidente.

Latvijas populācija sarūk! Iedzīvotāji noveco un dzīvo ilgāk, kas rada slodzi cilvēku veselībai, veselības profesionāļiem un sistēmai. Līdz ar to pieaug pieprasījums ne tikai pēc veselības aprūpes, bet arī izdevumi par to. Mums visiem kopā šodien ir jāstrādā, lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, lai visi cilvēki būtu zinoši, prasmīgi, iesaistīti un atbildīgi veselības pratībā un tās īstenošanā. Sadarbojoties ar ģimenes ārstiem roku rokā, mēs varam apmierināt savas veselības vajadzības maksimāli tuvu savām mājām. Un svarīgi, lai vietvaras varētu brīvi iesaistīties kopējo veselības mērķu sasniegšanā.

Mums ir jāmaina domāšana un attieksme pret veselību. Tā jāmaina sākot no izpratnes par autonomu, neizdevīgu, neērtu izdevumu sadaļu, uz reālos skaitļos un notikumos gūtu pieredzi. Veselība ir valsts pamatkapitāls, ekonomiskā stabilitāte, izaugsme un drošības pamats!

Mēs vēlamies panākt pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi ikvienam valsts iedzīvotājam. Ceļā uz šo mērķu sasniegšanu ir jāveic liels pārmaiņu darbs:

  1. Sabiedrības iesaiste primārajā un ambulatorajā veselības aprūpē;
  2. Cilvēkresursu ataudze un paaudzes nomaiņa;
  3. Visas nozares finansēšana.Ilze_Ortveina

Mēs par rīcību, bet pret vardarbību!

Linda Matisone, Saeimas deputāte Par to, ka vardarbības problēma Latvijā pastāv – šaubu nav. No vardarbības cieš gan sievietes, gan vīrieši, tāpat bērni un jo īpaši vardarbība ir izplatīta pusaudžu vidū. Šobrīd sabiedrību var iedalīt divās daļās – vieni, kas ir kaislīgi Stambulas konvencijas atbalstītāji, kuri domā, ka pieņemot Konvenciju vardarbība Latvijā izzudīs. Savukārt, otri […]

Banku apetīte jāmazina!

Linda Matisone, Saeimas deputāte Šobrīd bankas pelna ļoti daudz, un tām nav nekādas motivācijas kaut ko mainīt, lai pasargātu kredītņēmējus. Saeimas nodokļu politikas darba grupā, kurā es darbojos, aktualizēts jautājums par banku virspeļņas nodokli, kas ir viens no instrumentiem, kā varētu šo banku apetīti mēģināt mazināt. Vēl svarīgi, lai bankas censtos sabalansēt savas un klientu […]