Viedokļi

Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe

Autors: Ilze Ortveina, politiskās partijas Latvijas Reģionu Apvienība valdes locekle, VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa, biedrības “Latvijas Māsu asociācija” viceprezidente.

Latvijas populācija sarūk! Iedzīvotāji noveco un dzīvo ilgāk, kas rada slodzi cilvēku veselībai, veselības profesionāļiem un sistēmai. Līdz ar to pieaug pieprasījums ne tikai pēc veselības aprūpes, bet arī izdevumi par to. Mums visiem kopā šodien ir jāstrādā, lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, lai visi cilvēki būtu zinoši, prasmīgi, iesaistīti un atbildīgi veselības pratībā un tās īstenošanā. Sadarbojoties ar ģimenes ārstiem roku rokā, mēs varam apmierināt savas veselības vajadzības maksimāli tuvu savām mājām. Un svarīgi, lai vietvaras varētu brīvi iesaistīties kopējo veselības mērķu sasniegšanā.

Mums ir jāmaina domāšana un attieksme pret veselību. Tā jāmaina sākot no izpratnes par autonomu, neizdevīgu, neērtu izdevumu sadaļu, uz reālos skaitļos un notikumos gūtu pieredzi. Veselība ir valsts pamatkapitāls, ekonomiskā stabilitāte, izaugsme un drošības pamats!

Mēs vēlamies panākt pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi ikvienam valsts iedzīvotājam. Ceļā uz šo mērķu sasniegšanu ir jāveic liels pārmaiņu darbs:

  1. Sabiedrības iesaiste primārajā un ambulatorajā veselības aprūpē;
  2. Cilvēkresursu ataudze un paaudzes nomaiņa;
  3. Visas nozares finansēšana.Ilze_Ortveina

Spēcīgas ekonomika un tautas labklājība – valsts drošības pamats

Autors: Edgars Štelmahers Bez spēcīgas ekonomikas un tautas labklājības ir apdraudēta valsts drošība. Kopš 2009. gada nekustamo īpašumu un banku krīzes ir pagājuši 14. gadi, kuru laikā, pateicoties neveiksmīgai valsts vadīšanai, mūsu attīstība  galvenajos makroekonomikas rādītājos ir bijusi lēnāka nekā kaimiņiem. Šobrīd atpaliekam no kaimiņiem gan valsts kopproduktā uz vienu iedzīvotāju, gan vidējās algas rādītājos […]

Pats galvenais – drošība visa reģiona līmenī!

Autors: Juris Viļums, 14. Saeimas deputāts, LRA valdes priekšsēdētājs   Katram bērnam droša nākotne brīvā Latvijā! Katram bērnam droša nākotne brīvā Latvijā – neatkarīgi no tā, kāds izglītības un ienākumu līmenis ir bērna vecākiem. Neatkarīgi no tā, kādā valodā vai kādā latviešu valodas paveidā runā vai domā viņa vecāki. Neatkarīgi no tā, kurā reģionā izvēlējušies […]