Viedokļi

Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe

Autors: Ilze Ortveina, politiskās partijas Latvijas Reģionu Apvienība valdes locekle, VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa, biedrības “Latvijas Māsu asociācija” viceprezidente.

Latvijas populācija sarūk! Iedzīvotāji noveco un dzīvo ilgāk, kas rada slodzi cilvēku veselībai, veselības profesionāļiem un sistēmai. Līdz ar to pieaug pieprasījums ne tikai pēc veselības aprūpes, bet arī izdevumi par to. Mums visiem kopā šodien ir jāstrādā, lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, lai visi cilvēki būtu zinoši, prasmīgi, iesaistīti un atbildīgi veselības pratībā un tās īstenošanā. Sadarbojoties ar ģimenes ārstiem roku rokā, mēs varam apmierināt savas veselības vajadzības maksimāli tuvu savām mājām. Un svarīgi, lai vietvaras varētu brīvi iesaistīties kopējo veselības mērķu sasniegšanā.

Mums ir jāmaina domāšana un attieksme pret veselību. Tā jāmaina sākot no izpratnes par autonomu, neizdevīgu, neērtu izdevumu sadaļu, uz reālos skaitļos un notikumos gūtu pieredzi. Veselība ir valsts pamatkapitāls, ekonomiskā stabilitāte, izaugsme un drošības pamats!

Mēs vēlamies panākt pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi ikvienam valsts iedzīvotājam. Ceļā uz šo mērķu sasniegšanu ir jāveic liels pārmaiņu darbs:

  1. Sabiedrības iesaiste primārajā un ambulatorajā veselības aprūpē;
  2. Cilvēkresursu ataudze un paaudzes nomaiņa;
  3. Visas nozares finansēšana.Ilze_Ortveina

Par 2023.gada budžetu un Latgali

Autors: Juris Viļums, 14.saeimas deputāts, frakcijas Apvienotais saraksts vadītāja vietnieks. Lai gan 2023.gada budžetu valdības vadītājs un finanšu ministrs slavē, kā sabalansētu un pārdomātu, tomēr no visām nozarēm dzirdam, ka praktiski visās jomās trūkst naudas. Varbūt vienīgi aizsardzībai pietiek, bet arī tai vajadzētu vairāk, jo visi zinām šobrīd notiekošo Ukrainā. Budžeta pirmajā lasījumā izskatīšanas laikā […]

Vēja parks izglābs Dullo Dauku

Autors: Māris Dadzis, jūrkalnietis, Ventspils novada pašvaldības deputāts, Kurzemes pārstāvis Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomē. Vēlēšanas ir brīnumu laiks. Kāds indeksē pensijas, cits ministrs atceras par reģionālām vizītēm, bet vēl kāds steidz izmantot savas pēdējās darba dienas. Un tā 13. Saeimas darbības pēdējās nedēļas piektdienas pēcpusdienā sabiedrību sasniedza ziņa par vēja parku jūrā starp Pāvilostu […]