Viedokļi

Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe

Autors: Ilze Ortveina, politiskās partijas Latvijas Reģionu Apvienība valdes locekle, VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa, biedrības “Latvijas Māsu asociācija” viceprezidente.

Latvijas populācija sarūk! Iedzīvotāji noveco un dzīvo ilgāk, kas rada slodzi cilvēku veselībai, veselības profesionāļiem un sistēmai. Līdz ar to pieaug pieprasījums ne tikai pēc veselības aprūpes, bet arī izdevumi par to. Mums visiem kopā šodien ir jāstrādā, lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, lai visi cilvēki būtu zinoši, prasmīgi, iesaistīti un atbildīgi veselības pratībā un tās īstenošanā. Sadarbojoties ar ģimenes ārstiem roku rokā, mēs varam apmierināt savas veselības vajadzības maksimāli tuvu savām mājām. Un svarīgi, lai vietvaras varētu brīvi iesaistīties kopējo veselības mērķu sasniegšanā.

Mums ir jāmaina domāšana un attieksme pret veselību. Tā jāmaina sākot no izpratnes par autonomu, neizdevīgu, neērtu izdevumu sadaļu, uz reālos skaitļos un notikumos gūtu pieredzi. Veselība ir valsts pamatkapitāls, ekonomiskā stabilitāte, izaugsme un drošības pamats!

Mēs vēlamies panākt pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi ikvienam valsts iedzīvotājam. Ceļā uz šo mērķu sasniegšanu ir jāveic liels pārmaiņu darbs:

  1. Sabiedrības iesaiste primārajā un ambulatorajā veselības aprūpē;
  2. Cilvēkresursu ataudze un paaudzes nomaiņa;
  3. Visas nozares finansēšana.Ilze_Ortveina

Sirds un asinsvadu veselība – visas sabiedrības atbildība

Autors: Romualds Ražuks, Latvijas Universitātes pētnieks, medicīnas zinātņu doktors Publicēts: ir.lv 10.10.2022. Pirms trim gadiem Eiropas pretnabadzības tīkla Latvijas organizācijas (EAPN-Latvia) paspārnē izveidojām dažādu sabiedrisko organizāciju darba grupu, lai pievērstu lielāku uzmanību sirds un asinsvadu jeb kardiovaskulāro (KVS) slimību ārstēšanas uzlabošanai, tostarp palielinot ārstēšanās pieejamību visiem iedzīvotājiem. Šogad, kad pēc kovida pandēmijas Latvijā fiksēts rekordliels […]

Kādēļ nepieciešama pensiju indeksācija?

Kādēļ nepieciešama pensiju indeksācija? Jana Muižniece, LRA Rīgas nodaļas vadītāja vietniece, sociālās drošības eksperte, 14.Saeimas kandidāte Inflācijas pieaugums sāpīgi skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju, taču pensijas līdz noteiktam lielumam ir vienīgais ienākums, kas tiesiski ir aizsargātas pret inflācijas ietekmi, proti reizi gadā (oktobrī) paredzot pensiju indeksāciju, indeksā iekļaujot 2 lielumus – patēriņa cenu indeksu (jeb inflāciju) […]