Viedokļi

Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe

Autors: Ilze Ortveina, politiskās partijas Latvijas Reģionu Apvienība valdes locekle, VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa, biedrības “Latvijas Māsu asociācija” viceprezidente.

Latvijas populācija sarūk! Iedzīvotāji noveco un dzīvo ilgāk, kas rada slodzi cilvēku veselībai, veselības profesionāļiem un sistēmai. Līdz ar to pieaug pieprasījums ne tikai pēc veselības aprūpes, bet arī izdevumi par to. Mums visiem kopā šodien ir jāstrādā, lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, lai visi cilvēki būtu zinoši, prasmīgi, iesaistīti un atbildīgi veselības pratībā un tās īstenošanā. Sadarbojoties ar ģimenes ārstiem roku rokā, mēs varam apmierināt savas veselības vajadzības maksimāli tuvu savām mājām. Un svarīgi, lai vietvaras varētu brīvi iesaistīties kopējo veselības mērķu sasniegšanā.

Mums ir jāmaina domāšana un attieksme pret veselību. Tā jāmaina sākot no izpratnes par autonomu, neizdevīgu, neērtu izdevumu sadaļu, uz reālos skaitļos un notikumos gūtu pieredzi. Veselība ir valsts pamatkapitāls, ekonomiskā stabilitāte, izaugsme un drošības pamats!

Mēs vēlamies panākt pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi ikvienam valsts iedzīvotājam. Ceļā uz šo mērķu sasniegšanu ir jāveic liels pārmaiņu darbs:

  1. Sabiedrības iesaiste primārajā un ambulatorajā veselības aprūpē;
  2. Cilvēkresursu ataudze un paaudzes nomaiņa;
  3. Visas nozares finansēšana.Ilze_Ortveina

Apkures sezona. Vai būs pieejams izvēlētais resurss un kāda būs cena?

Autors: Jana Muižniece, sociālās drošības eksperte. Tuvojas gada skaistākie svētki, kad daba sevi atvērs savā pilnbriedā, lai pēc tam jau briedinātu savus augļus rudens ražai. Pierasts un rimts  dabas cikls, ja vien šoreiz fonā mums nebūtu neziņa un uztraukums par gaidāmo apkures sezonu. Dzīvojam mēs mērenajā klimata joslā, kur apkures sezona ir 8 – 9 mēneši, […]

Bērns kā nācijas pamatvērtība

Autors: Ārija Martukāne, sociālo jautājumu eksperts ar 30 gadu pieredzi. Kā eksperts piedalījusies deinstitucionalizācijas plāna izstrādē Latvijā, 14 gadus vada profesionālo audžuģimeņu apvienību “Terēze”. No 2006. gada piedalās ministriju organizētajās darba grupās, kurās tiek skartas bērnu intereses un tiesības, kā arī izstrādāta ģimeņu politika. No 2016. gada darbojas projektā “Latvijas bērnu labklājības tīkls”. Galvenās tēzes: […]